Play Online Poker Graj w NAJLEPSZE Turnieje Pokerowe na Titan Poker Gif Banners

Strategia turniejowa

Author: admin

Turnieje pokerowe zdobywają coraz większość popularność. Możliwość wygrania dziesiątek tysięcy dolarów inwestując zaledwie kilka fasynuje wielu graczy, do czego przyczyniły się m. in. transmisje na żywo z udziałem znanych graczy i celebrytów sponsorowanych przez największe poker roomy. Osobiscie uważam, że turnieje pokerowe to dobra zabawa i porządna szkoła pokera, prawdziwe pieniądze (choć wygrane w mniej spektakularny sposób) są w cash games.

Turniej pokerowy można generalnie podzielić na trzy etapy.

  1. Początkowa faza turnieju – kiedy wartość Twoich żetonów to 100 lub wiecej razy niż wynosi big blind. Najlepsza strategia w tej fazie turnieju to “loose play”. Dołączenie do rozdania kosztuje relatywnie niewiele, więc opłaca się sprawdzać nawet z relatywnie słabymi kartami. Jeśli flop nie sprzyja, spasuj i poczekaj na kolejne rozdanie. Na tym etapie gry nie opłaca się podejmować ryzyka, blinds są na tyle małe że możemy pozwolić sobie na grę prefolp słabymi kartami, które po flopie mogą ułożyć się w tzw “nuts” czyli najlepszy możliwy układ. Podczas tej fazy sprawdzanie jest zdecydowanie lepszym pomysłem od podbijania, chyba że mamy wyjątkowo mocny układ w ręku. Skupmy się raczej na przetrwaniu i wejściu do kolejnego etapu gry z przyzwoitą ilością żetonów
  2. Druga faza – kiedy nasze żetony to około 30 big blinds. Na tym etapie nie opłaca się już grać słabymi kartami, ponieważ utrata 2-3 big blinds to już 10% naszych żetonów. Najkorzystniej jest przyjąć agresywną postawę preflop i jeśli nasz początkowy układ jest solidny podbić przynajmniej 3-4 big blinds preflop i koniecznie kolejne 3-4 big blinds po flopie niezależnie od tego czy nasz układ jest nadal najlepszy czy nie (tzw. continuation bet). Na tym etapie turnieju powinniśmy przynajmniej raz na 5-6 rozdań usiłować wygrać rozdanie preflop (tzw. blind stealing). Jeśli jesteśmy na pozycji dealera i nikt nie wszedł do gry przed nami powinniśmy podbicie o 3-4 big blinds wprowadzić na stałe do naszego repertuaru. Pozwoli to nam przetrwać rozdania w których nasze dwie początkowe karty nadają się tylko i wyłącznie do spasowania. Przy stoliku pojawią się agresywni gracze z dużą ilością żetonów którzy będą starać się zdominować grę częstym podbijaniem preflop – poczekajmy na porządny układ kart i po ich podbiciu przebijmy all-in. W wielu przypadkach spasują, a my powiększymy nasz stack bez pokazywania kart. Nawet jeśli sprawdzą nasz all-in, o ile nasz układ to para J-J lub lepsza, AK lub AQ, mamy spore szanse podwoić nasz stack.
  3. Ostatnia faza – nasz stack to mniej wiecej 10-12 big blinds. Pierwszą rzeczą z jakieś powinniśmy sobie zdać sprawę to liczba graczy którzy zakończą turniej z wygraną pieniężną. O ile jesteśmy już w tej kategorii, możemy skupić się na grze i starać się dotrzeć do finałowego stolika, gdzie zazwyczaj czekają już pokaźne nagrody. W przypadku gdy jesteśmy już tylko kilka miejsc od premiowanych nagrodą pozycji, warto uzbroić się w cierpliwość i pasować dopóki, dopóty nie znajdziemy się na liście graczy z wygraną. Nie ma gorszego uczucia niż zainwestowanie godziny lub dwóch w turniej pokerowy w którym nagrodę otrzymuje pierwszych 30 graczy po to żeby odpaść jako 31! Na tym etapie gry, o ile nie mamy pokaźnego stacku, prawidłowe są tylko dwa zagrania preflop – pass lub all-in! Zazwyczaj nasze all-in przyciągnie uwagę jednego, może dwóch graczy, więc mamy spore szanse na wygranie sporej liczby żetonów – pod warunkiem, że nasze all-in poparte jest porządnym układem kart. Dużo częściej jednak reszta graczy spasuje, a my powiększymy nasz stack o small blind i big blind. Dobrze skalkulowana agresja, zwłaszcza z pozycji dealera, zapewni nam sukces. W sytuacji, gdy udało się nam zgromadzić sporą ilość żetonów starajmy się zdominowąć stolik i wywierać presję na graczy którym zostało niewiele żetonów. Siejmy terror i przerażenie częstymi zagraniami “all in” – nawet w sytuacjach gdy ktoś inny zagrał “all-in” przed nami – pozwoli nam to ograniczyć liczbę przeciwników do jednego. Jeśli znaleźliśmy się w sytuacji gdy nasz stack to mniej niż 6 big blinds, jedyne poprawne zagranie to all-in z jakimkolwiek przyzwoitym układem kart – cierpliwość w tym przypadku oznacza że stale rosnące blinds i antes zredukują nasz stack do 0. POWODZENIA!!!
Be Sociable, Share!