Play Online Poker Graj w NAJLEPSZE Turnieje Pokerowe na Titan Poker Gif Banners

Turnieje pokerowe

Author: admin

Grając w Texas Hold’em możemy spotkać się z następującymi turniejami:

  • freeroll – to turniej, do ktorego wstęp jest za darmo a można wygrać prawdziwe pieniądze! Dobry sposób na rozpoczęcie pokerowej kariery, choć nie ukrywajmy, że czasochłonny. Turnieje freeroll są bardzo popularne, bierze w nich udział często po kilka tysięcy graczy. Przeciętny turniej wypłaca nagrody za zajęcie pierwszych 10-15% miejsc, więc żeby odejść od stołu z wygraną musimy dotrzeć do 200-300 miejsca. Trzeba pamiętać też, ze z tych 200-300 tylko może pierwsze 10-20 osób wygra jakieś znaczące pieniądze, reszta bedzie musiała zadowolić się wygraną rzędu 1-10c
  • satelite – wygraną w tego typu turnieju jest bilet wstępu do kolejnego turnieju. Przykładowo, turniej satelite może mieć stawkę wejściową na poziomie $1-2, a wygraną może być bilet wstępu to turnieju gdzie stawka wejściowa wynosi $20. Jest to szansa na udział w grze o większe pieniądze bez inwestowania w buy-in w turnieju głównym.
  • speed i turbo – są to turnieje, gdzie big blind i small blind rosną szybciej, niż w przypadku zwykłych turniejów. Zmusza to graczy do bardziej aktywnej gry, i rozszerza zakres początkowych układów którymi chcemy zaczynać grę. W turniejach speed i turbo nie możemy sobie pozwolić na czekanie na parę asów – rosnące big blinds szybko wyeliminują z gry nieaktywnych pokerzystów. Większą rolę gra tu przypadek, niż strategia.
  • rebuy – to turnieje, w trakcie których przez pierwsze 30-60 minut możemy uzupełnić nasze żetony, jeśli nie chcemy zakończyć gry. Po upływie tego czasu następuje krótki, zazwyczaj 30-60 sekundowy okres add-on, kiedy możemy dokupić jeszcze więcej żetonów. Turnieje te można podzielić zazwyczaj na dwa etapy. Pierwszy to kompletny chaos przez pierwsze pół godziny, kiedy gracze często wchodzą za wszystko z dowolnymi dwiema kartami, wiedząc, że w razie porażki dokupią żetony i będą kontynuować grę. Drugi etap zaczyna się po tym, jak skończą się buy-in – gracze zaczynają zachowywać się rozsądniej, wiedząc że jedno nieudane rozdanie wyeliminuje ich z turnieju. Odwrotnością turnieju rebuy jest freezeout – turniej, w którym nie można uzupełniać żetonów.
  • 6-max lub 4-max – turnieje, gdzie przy każdym stoliku zamiast 9-10 graczy siedzi maksymalnie 4 lub 6. Zmusza to graczy do bardziej aktywnej gry i rozpoczynania licytacji nawet z relatywnie słabymi kartami. Pasywne czekanie na porządny układ w tych warunkach skończy się tym, że nasze żetony zostaną zdziesiątkowane przez big blinds i small blinds. Odmianą tego turnieju jest również “heads up” – przy stoliku siedzi wtedy tylko dwóch graczy.
Be Sociable, Share!