Play Online Poker Graj w NAJLEPSZE Turnieje Pokerowe na Titan Poker Gif Banners

Strategia dla początkujących

Author: admin

Teoretycy pokera zapisali hektary kwadratowe papieru opisując strategie gry w Texas Hold’em, które można również odnieść do innych odmian pokera. Generalnie rzecz biorąc można ująć je w poniższych punktach:

  1. Bądź cierpliwy – jak napisałem powyżej, dobre karty są na wagę złota, ale trafiają się rzadko. Dobry gracz w pokera bierze w udział w zaledwie 20-30% rozdań. Oznacza to, że w siedmiu przypadkach na dziesięć, będzie pasował,  spokojnie czekał i obserwował grę innych. Dobór początkowych dwóch kart jest kwestią zasadniczą – patrz artykuł w sekcji Zaawansowane Koncepcje
  2. Bądź agresywny – jeśli już trafisz parę asów lub As-Król tego samego koloru nie wahaj się postawić nawet całego swojego stacku PREFLOP (tzn. nie po tym, jak zostaną odsłonięte trzy kolejne karty, tylko ZANIM). Z całą pewnością masz najlepsze, lub prawie najlepsze dwie karty, i chociaż nawet para Asów przegra rozdanie z dowolnymi dwoma innymi kartami 1 na 5 rozdań, to 4 razy na 5 wygra. Oznacza to, że 4 razy podwoisz (lub potroisz swój stack), a raz go stracisz. Podobnie graj po flopie, jeśli JESTEŚ PEWIEN, że masz najlepsze karty – full house, flush z Asem, kareta itp. Graj wtedy pewnie i zdecydowanie.
  3. Zbuduj image dobrego gracza – po prostu graj dobrymi kartami. Nie wchodź all-in z dwoma dowolnymi kartami – prędzej czy później nadziejesz się na kogoś kto ma porządne karty, Twój bluff zostanie zdemaskowany i Twój image legnie w gruzach. Inni gracze będą sprawdzać Twoje inne blufy i generalnie możesz już szukać innego stołu.
  4. Obserwuj innych graczy i obserwuj grę – nawet jeśli nie uczestniczysz w tym rozdaniu, zwracaj uwagę na reakcje innych graczy. Czy podbijają stawkę bez porządnych dwóch kart w ręku? Czy łatwo ich zastraszyć podbiciem stawki? Czy sprawdzają każde podbicie, żeby potem odsłonić Jack i czwórkę, dodatkowo nie w kolorze?
  5. Umiejętnie zarządzaj swoim bankrollem. Jeśli własnie zdeponowałeś $100 swoich ciężko zarobionych pieniędzy, nie zapisuj się do turnieju, do którego wejście kosztuje $50+$5. Przegrasz 2 razy i po zabawie – musisz znów zdeponować pieniądze, bedziesz wściekły i sfrustrowany, co na pewno odbije się na Twojej grze. Generalna zasada jest taka – nie graj za więcej niż 2% swojego bankrollu. Jeśli masz $100 na Twoim pokerowym koncie, nie zapisuj się do turnieju gdzie wstęp kosztuje więcej niż $2, albo nie siadaj to cash game, gdzie big blind jest większy niż 5-10 centów! Każdy, nawet najlepszy gracz będzie miał od czasu do czasu serię pecha – jak wspomniałem powyżej nawet para Asów przegra raz na pięć razy z dowolnymi dwoma kartami. Ten “raz na pięć razy” może się zdażyć 5-10 razy z rzędu, zanim potem uda się nam wygrać 20 razy z rzędu!
  6. Nie graj pieniędzmi, które potrzebujesz na życie – nie trzeba chyba nikomu tego wyjaśniać. W pokera można wygrać, ale powinna być to zabawa. Od pokera nie powinno zależeć czy w tym miesiącu zapłacisz rate kredytu za mieszkanie albo rachunek za internet (jak odetna internet, to będzie ciężko się odegrać).
  7. Zwracaj uwagę na pozycję – graj tylko bardzo dobre karty, jeśli jesteś graczem na pozycji small blind, big blind lub dwóch następnych. Będziesz musiał pierwszy podjąć decyzję po flopie, po Tobie inni gracze będą podbijać lub sprawdzać. Odwrotnie – jeśli jesteś na pozycji dealera, możesz sobie częściej pozwolić na granie gorszymi kartami lub na bluffowan, ponieważ jesteś ostatnim graczem podejmującym decyzje – jeśli nikt nie podbił, możesz zastraszać innych graczy samemu podbijając stawkę pomimo relatywnie słabych kart. Bardzo często wygrasz rozdanie bez pokazywania kart.

Be Sociable, Share!