Play Online Poker Graj w NAJLEPSZE Turnieje Pokerowe na Titan Poker Gif Banners

Recenzje Najlepszych Poker Room’ów

Author: admin

Czasy, kiedy żeby zagrać w pokera trzeba było jechać do kasyna minęły dawno temu. Dzisiaj setki tysięcy graczy grają w pokera online, w dziesiątkach poker-room’ów. Turnieje zaczynają się co kilka sekund, a buy-in waha się od darmowych turniejów, do kilkuset dolarów (większość poker-room’ów rozlicza się w dolarach, pomimo tego że w USA poker online jest nielegalny, i większość poker-room’ów nie przyjmuje nawet depozytów od graczy z USA).

Można też spróbować sił w innych formatach – Pot Limit Omaha, Omaha Hi-Lo, 7-card stud itp, Texas Hold’em pozostaje jednak najpopularniejszym formatem.

Ogólnie rzecz biorąc można grać na dwa sposoby:

  1. Turniej – jedno lub wielostołowy. Grę zaczyna przykładowo 50 graczy, wstęp kosztuje $1 plus zazwyczaj 10-20% opłaty dla kasyna. Każdy gracz otrzymuje identyczną liczbę żetonów, powiedzmy $1500 które reprezentują ów $1 który zainwestowaliśmy. Small blind zaczyna się od umownych $10, big blind to $20. W przypadku normalnych turniejów, big blind podwaja się co 10 minut, w turniejach speed lub turbo podwaja się nawet co 3 minuty. Po kilkudziesięciu rundach wprowadzane są ante  – czyli dodatkowy wkład od każdego gracza niezależnie od tego czy bierze udział w tym rozdaniu czy nie. Na pewnym etapie gracze zaczną odpadać, bo przegrają wszystkie żetony. Niektóre turnieje pozwalają wtedy na re-buy czyli dokupienie dodatkowych żetonów w trakcie turnieju, ale zazwyczaj tylko podczas pierwszej godziny. W końcu na polu bitwy zostaje tylko kilku graczy, potem tylko jeden. Zazwyczaj wygrane w przypadku 50 osobowych turniejów zaczynają się od 8 miejsca, w przypadku 10 osobowych wygrywają pierwsze trzy miejsca. Wiele poker-room’ów organizuje turnieje w których bierze udział po kilkadziesiąt tysięcy graczy – mogą one trwać po kilka lub kilkanaście godzin.
  2. Ring games, lub cash games. Żetony które otrzymujemy siadając przy wirtualnym stole reprezentują prawdziwe pieniądze – $10 to $10. Można dołączać się i wstawać od gry kiedy chcemy, jak przegramy wszystkie żetony możemy je zazwyczaj uzupełnić bez wstawania od stołu. Ring games to dla doświadczonego gracza prawdziwa kopalnia złota – wielu graczy gra naraz na kilku lub kilkunastu stołach, pasując wszystkiepoczątkowe karty które nie są parą asów, króli, dam lub as-król w tym samym kolorze. Taka strategia nie sprawdza się podczas turniejów, ponieważ rosnące big blinds prędzej czy póżniej spowodują, że skończą się nam żetony. W cash games blinds pozostają takie same, możemy więc pozwolić sobie na cierpliwe czekanie na solidny układ zanim zaczniemy licytację

Be Sociable, Share!